AktualnościStyl życia

W Fordonie ruszył punkt szczepień powszechnych

Bydgoszcz, wspólnie z Przychodnią Bajka i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, uruchomi pierwszy w województwie pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Zostanie on zlokalizowany na UTP przy ul. Kaliskiego. Szczepienia bydgoszczan rozpoczną się 20 kwietnia br.

Powstanie pilotażowych punktów szczepień powszechnych zapowiedział we wtorek minister Michał Dworczyk. Miasto Bydgoszcz zgłosiło się do zorganizowania takiego punktu.

– Nie ma na dziś nic ważniejszego od jak najszybszego zaszczepienia mieszkańców Bydgoszczy. Dlatego, wspólnie z Przychodnią Bajka i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, organizujemy taki punkt. Jesteśmy też po rozmowach z Narodowym Funduszem Zdrowia, który pozytywnie odniósł się do naszych działań. Mam nadzieję, że rząd dostarczy nam tyle szczepionek, żeby potencjał tego punktu został w pełni wykorzystany – mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej na UTP koordynująca zadanie zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

– Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy od początku pandemii służy wsparciem – szyliśmy maseczki, robiliśmy przyłbice, teraz współpracujemy z miastem i Przychodnią Bajka w organizacji pierwszego w województwie punktu szczepień powszechnych. Mury naszej uczelni są otwarte – mówił rektor UTP prof. dr hab. inż. Marek Adamski.

– Bardzo się cieszę, że możemy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Mamy doświadczenie – szczepimy mieszkańców Bydgoszczy przeciw covid-19 od początku lutego. W punkcie zlokalizowanym na UTP będzie pracowało 5 zespołów (z możliwością zwiększenia tej liczby). Jesteśmy przygotowani na szczepienie 700 pacjentów dziennie – deklaruje prezes Przychodni Bajka Karol Jurkowski.

Punkt zlokalizowany będzie na UTP przy ul. Kaliskiego. Będzie działał 7 dni w tygodniu od 9-18. Dziennie będzie w stanie podać szczepionki 700 osobom. Zasady zapisów na szczepienia pozostają bez zmian – może to zrobić przez ogólnopolską infolinię 989, internetowe konto pacjenta bądź bezpośrednio w Przychodni Bajka.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker