AktualnościStyl życia

Miasto rozdaje bransoletki ratujące życie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy rozpoczął rekrutację do projektu „Kujawsko-Pomorska Teleopieka”. To program wspierający osoby ubogie i wykluczone społecznie, szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami. Rekrutacja potrwa do 11 czerwca. Wsparcie otrzyma ponad 500 bydgoszczan.

Projekt „Kujawsko-Pomorska Teleopieka” skierowany jest do mieszkańców naszego województwa, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. W samej Bydgoszczy opieką objętych zostanie dokładnie 507 osób, które wymagają wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Osoby te, w ramach programu, otrzymają specjalną bransoletkę, dzięki której będą mogły poczuć się bardziej bezpieczne – szczególnie w przypadku mieszkańców samotnych czy starszych.

Bransoletka ma wbudowany GPS. W sytuacji gdy jej posiadacz przez dłuższy czas nie zmieni lokalizacji lub gdy użyje przycisku SOS przywołującego pomoc (np. gdy się przewróci), bransoletka wyśle sygnał do telecentrum w Toruniu, które zareaguje stosownie do sytuacji.

Rekrutacja do projektu już ruszyła i potrwa do 11 czerwca. Zgłaszać można osoby, które:

• Zamieszkują Bydgoszcz
• Potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, czyli takie, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego;
• Nie przebywają w placówce opieki całodobowej.

Kolejność zgłoszeń nie jest istotna. Wszystkie będą dokładnie weryfikowane. Aby wziąć udział w programie należy wypełnić niezbędne dokumenty, które dostępne są na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Szczegóły znajdują się TUTAJ.

Osoby, które zakwalifikują się do projektu zostaną o tym poinformowane telefonicznie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker