Aktualności

Ratownictwo Chemiczne z Fordonu zneutralizowało uszkodzoną cysternę

Około godziny 20.20 na stacji paliw Orlenu przy ulicy JP II doszło do rozszczelnienia zaworu cysterny przewożącej 2 tony ciekłego tlenu. Jest duże zagrożenie wybuchem. Na miejscu zdarzenia znajduje się  Jednostka Ratownictwa Chemicznego z Fordonu oraz  8 zastępów PSP.

Jak wiadomo tlen w zetknięciu z tłuszczem stanowi mieszanię silnie wybuchową.

Ponieważ do rozszczelnienia doszło na stacji paliw, na miejsce zdarzenia skierowano karetki pogotowia, policję oraz 9 zastępów strażków. Akcje wspiera wóz ratownictwa chemicznego z Fordonu. Ratownicy chemiczni ubrali ochronne kombinezony  przygotowują się do podania piany. W tej chwili trudno wyrokować kiedy zakończymy nasze działania. Sytucję opanowaliśmy o godzinie 22.10 – informuje oficer dzyzurny Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Policja na czas działania strażaków ewakuowała personel stacji oraz okolicznych działkowców. Zamknięto odcinek drogi krajowej od ulicy Brzozowej do Stryszka. Ruch w obu kierunkach kierowany jest objazdami. Sytuacja  o godzinie 22.10 została opanowana– informuje nadkomisarz Maciej Daszkiewicz z Biura Prasowego KW Policji Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker