Aktualności

Ratownictwo Chemiczne z Fordonu zneutralizowało uszkodzoną cysternę

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Około godziny 20.20 na stacji paliw Orlenu przy ulicy JP II doszło do rozszczelnienia zaworu cysterny przewożącej 2 tony ciekłego tlenu. Jest duże zagrożenie wybuchem. Na miejscu zdarzenia znajduje się  Jednostka Ratownictwa Chemicznego z Fordonu oraz  8 zastępów PSP.

Jak wiadomo tlen w zetknięciu z tłuszczem stanowi mieszanię silnie wybuchową.

Ponieważ do rozszczelnienia doszło na stacji paliw, na miejsce zdarzenia skierowano karetki pogotowia, policję oraz 9 zastępów strażków. Akcje wspiera wóz ratownictwa chemicznego z Fordonu. Ratownicy chemiczni ubrali ochronne kombinezony  przygotowują się do podania piany. W tej chwili trudno wyrokować kiedy zakończymy nasze działania. Sytucję opanowaliśmy o godzinie 22.10 – informuje oficer dzyzurny Miejskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Policja na czas działania strażaków ewakuowała personel stacji oraz okolicznych działkowców. Zamknięto odcinek drogi krajowej od ulicy Brzozowej do Stryszka. Ruch w obu kierunkach kierowany jest objazdami. Sytuacja  o godzinie 22.10 została opanowana– informuje nadkomisarz Maciej Daszkiewicz z Biura Prasowego KW Policji Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker