Aktualności

SANEPID i policjanci kontrolują bydgoskie sklepy

Ponowne otwarcie sklepów wielkopowierzchniowych, w ściśle określonych warunkach reżimu sanitarnego, znalazło się pod kontrolą pracowników SANEPIDU.  Wspomagają ich policjanci  ktorzy sprawdzają czy klienci oraz pracownicy zasłaniają twarz i stosują się do wszystkich zasad.

Od minionej soboty (28.11.2020) na terenie całego kraju wprowadzono możliwość handlu na terenie galerii i centrów handlowych. Oczywiście wszystko w ramach ścisłego reżimu sanitarnego. Na terenie placówek handlowych wprowadzono znaczne ograniczenia w ilości klientów. Przez cały czas jest obowiązek zakrywania ust i nosa, a także utrzymywanie 1,5 metrowego dystansu pomiędzy osobami. Ponadto, obowiązkiem klientów podczas zakupu towarów lub usług jest noszenie rękawiczek jednorazowych albo stosowania środków do dezynfekcji rąk.

Bydgoscy policjanci wspólnie z inspektorami SANEPIDU kontrolują stosowanie obostrzeń w placówkach handlowych. W przypadku rażących uchybień związanych z niestosowaniem się do obostrzeń, funkcjonariusze będą wyciągali wobec takich osób konsekwencje. Pamiętajmy, że to od nas wszystkich zależy, czy wirus rozprzestrzeni się na większą ilość osób powodując zagrożenie dla życia i zdrowia naszych rodziny – informuje kom. Przemysław Słomski.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker