Aktualności

Plac zabaw na zielonym terenie przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków zostanie uzupełniony o kolejne urządzenia

Plac powstaje w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Plac zabaw na zielonym terenie przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków zostanie uzupełniony o kolejne urządzenia do zabawy. To całkiem nowe miejsce rekreacji dla najmłodszych powstaje w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Właśnie ruszył przetarg na doposażenie placu zabaw przy ul. Bydgoskich Olimpijczykówzieci mogą już bawić się korzystając z karuzeli linowej, zestawu zabawowego dla młodszych dzieci, zestawu wspinaczkowego, trampoliny, piaskownicy oraz huśtawki. Na placu zabaw nie brakuje urządzeń, z których mogą korzystać dzieci z niepełnosprawnościami. Cały teren został ogrodzony, na placu zabaw znajdują się stylowe ławki oraz dodatkowa zieleń.

Kolejny zakres prac obejmie montaż zestawu zabawowego dla starszych dzieci, a w nim dwie wieże, przejście typu małpi gaj, siatkę wspinaczkową, rurę strażacką, zjeżdżalnię, drabinki, i wirującą karuzelę.

Na placu zabaw powstanie także promenada Bydgoskich Olimpijczyków. Będzie to ścieżka z poliuretanowej nawierzchni, zakończona skocznią w dal. Przy promenadzie znajdą się tablice informujące o osiągnięciach bydgoskich olimpijczyków – patrona ulicy. Na promenadzie dzieci będą mogły bawić się w gry podwórkowe typu klasy, przeskoki, czy linie. W ramach zadania powstanie także podwójna huśtawka. Planuje się, by montaż nowych elementów zakończył się pod koniec roku.
 

 

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker