Aktualności

Plac zabaw na zielonym terenie przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków zostanie uzupełniony o kolejne urządzenia

Plac powstaje w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski

Plac zabaw na zielonym terenie przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków zostanie uzupełniony o kolejne urządzenia do zabawy. To całkiem nowe miejsce rekreacji dla najmłodszych powstaje w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Właśnie ruszył przetarg na doposażenie placu zabaw przy ul. Bydgoskich Olimpijczykówzieci mogą już bawić się korzystając z karuzeli linowej, zestawu zabawowego dla młodszych dzieci, zestawu wspinaczkowego, trampoliny, piaskownicy oraz huśtawki. Na placu zabaw nie brakuje urządzeń, z których mogą korzystać dzieci z niepełnosprawnościami. Cały teren został ogrodzony, na placu zabaw znajdują się stylowe ławki oraz dodatkowa zieleń.

Kolejny zakres prac obejmie montaż zestawu zabawowego dla starszych dzieci, a w nim dwie wieże, przejście typu małpi gaj, siatkę wspinaczkową, rurę strażacką, zjeżdżalnię, drabinki, i wirującą karuzelę.

Na placu zabaw powstanie także promenada Bydgoskich Olimpijczyków. Będzie to ścieżka z poliuretanowej nawierzchni, zakończona skocznią w dal. Przy promenadzie znajdą się tablice informujące o osiągnięciach bydgoskich olimpijczyków – patrona ulicy. Na promenadzie dzieci będą mogły bawić się w gry podwórkowe typu klasy, przeskoki, czy linie. W ramach zadania powstanie także podwójna huśtawka. Planuje się, by montaż nowych elementów zakończył się pod koniec roku.
 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker