W Kujawsko-Pomorskiem zanotowano 318 nowych zakażeń koronawirusem
W Polsce zarejestrowano 8099 nowych zkażeń

W ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły w Kujawsko-Pomorskiem 318 nowych zakażeń koronawirusem.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne regionu wykryły 318 nowych zakażeń koronawirusem. Wirusa wykryto u
-109 osób z Bydgoszczy,
-17 z Grudziądza,
-6 z Inowrocławia,
-27 z Torunia,
-22 z Włocławka,
-8 z powiatu aleksandrowskiego,
-8 z powiatu brodnickiego,
-20 z powiatu bydgoskiego,
-3 z powiatu chełmińskiego,
-4 z powiatu golubsko-dobrzyńskiego,
-8 z powiatu grudziądzkiego,
-12 z powiatu inowrocławskiego,
-4 z powiatu mogileńskiego,
-4 z powiatu nakielskiego,
-11 z powiatu radziejowskiego,
-5 z powiatu rypińskiego,
-1 z powiatu sępoleńskiego,
-12 z powiatu świeckiego,
-9 z powiatu toruńskiego,
-1 z powiatu tucholskiego,
-1 z powiatu wąbrzeskiego,
-6 z powiatu włocławskiego
-12 z powiatu żnińskiego.
Łączna liczba zakażonych w regionie od początku epidemii wynosi 6 465.
Szpitale w Grudziądzu i Bydgoszczy poinformowały o zgonach 3 osób zakażonych. W Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu zmarli dwaj mężczyźni w wieku 91 lat i 73 lat, a w szpitalu Biziela w Bydgoszczy 68-letnia kobieta. Wszyscy zmarli mieli choroby współistniejące. Liczba osób zakwalifikowanych jako ofiary koronawirusa w województwie wzrosła do 110.
W ciągu minionej doby ozdrowiało 55 osób. Koronawirusa pokonały dotąd w regionie 1 724 osoby.
Liczba osób przebywających w kwarantannie od wczoraj wzrosła z 11 088 do 13 066. Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym w ciągu ostatniej doby też wzrosła – z 6 115 do 6 507.
Ministerstwo Zdrowia podaje, że z powodu COVID-19 zmarło w ciągu minionej doby w Polsce 7 osób (4 mniej niż wczoraj). Z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby (21 mniej niż wczoraj). Ministerstwo Zdrowia od sześciu dni nie podaje wieku osób zmarłych.
Komentarze