Aktualności

Policjanci z Wydziału prewencji spotkali się z seniorami w Myślęcinku

Bydgoscy profilaktycy z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy asp. szt. Jarosław Wojnowski, mł. asp. Rafał Wohlfeil post. Łukasz Rychcik oraz Beata Rogawska-Schmidt przeprowadzili  w Myślęcinku prelekcję dla słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Spotkanie przebiegało pod hasłem „Babciu, dziadku nie daj się oszukać fałszywym wnukom”.    Wczoraj, dzięki współpracy z Bożeną Sałacińską, Przewodniczącą Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy oraz dzięki uprzejmości właścicielki restauracji Parkowa w Myślęcinku odbyło się spotkanie z seniorami na otwartej przestrzeni.

Podczas spotkania omówiono metody oszustw przeprowadzanych „metodą na wnuczka, policjanta a także funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego (CBŚ)”. Wyświetlono filmy przedstawiające scenariusze wymienionych wcześniej oszustw oraz omówiono zasady postępowania aby w przyszłości nie dać się oszukać.

Podkreślono iż, metody oszustw seniorów ewoluują w czasie, obecnie złodzieje wykorzystują sytuację epidemiologiczną SARS- CoV-2 i oszukują metodą na „koronowirusa”. Zwrócono uwagę seniorom, aby nie podpisywali umów pisanych drobnym druczkiem i posiadających niezrozumiałe sformułowania. W ramach rozpoczynającej się kampanii Świeć Przykładem uczestnikom spotkania wręczono elementy odblaskowe w celu poprawy ich widoczności w związku ze zbliżającym się sezonem jesienno-zimowym. Seniorzy obiecali, że będą propagować ideę używania elementów odblaskowych – informuje  Beata Rogawska-Schmidt,  Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker