Aktualności

Raport wojewody na piątek, 4 września

W ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły w Kujawsko-Pomorskiem 11 nowych zakażeń  koronawirusem. W Polsce zarejestrowano ich 691. Liczba osób hospitalizowanych jest w kraju stabilna, a przebywających pod respiratorem zaczęła spadać. W związku ze króceniem czasu kwarantanny z 14 do 10 dni spadła liczba osób w ten sposób izolowanych.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj, że w ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne regionu wykryły 11 nowych zakażeń  koronawirusem.  Łączna liczba zakażonych w regionie od początku epidemii wynosi  1 428. Liczba ofiar koronawirusa w województwie nie zmieniła się i wynosi 54.

Natomiast w całym kraju stwierdzono dzisiaj 691 nowych przypadków zakażenia (79 więcej niż wczoraj). Najwięcej wykryto ich w województwach: mazowieckim (121), małopolskim (120), wielkopolskim (93), podkarpackim (92), śląskim (54), łódzkim (43), pomorskim (41).

W ciągu minionej doby 8 osób chorych na COVID-19 w wieku od 58 do 95 lat zmarło. Większość miała choroby współistniejące. Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że  koronawirusa w całym kraju stwierdzono dotąd u 69 820 osób. 2 100 osób chorych na COVID-19 zmarło.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker