Aktualności

Strażnicy Miejscy od dziś będą sprawdzać czy nosimy maseczki w tramwajach i autobusach

Strażnik może nałożyć mandat do 500 zł. lub skierować sprawę do Sanepidu

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Wsiadając do autobusu czy tramwaju, warto pamiętać o zasłanianiu ust i nosa. Od  piątku, 28 sierpnia, kontrole zostaną wzmożone. Straż Miejska skieruje dodatkowe patrole które będą przemieszczać się bydgoskimi tramwajami i autobusami.

Municypalni w wyznaczone im rejony służbowe będą jechać pojazdami komunikacji publicznej.  Strażnicy będą zwracać uwagę na przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów.

W pierwszych dniach kontrole będą miały charakter prewencyjny.  Polegać będą głównie na zwracaniu uwagi lub udzielaniu pouczeń. Patrole będą dysponować zapasem maseczek jednorazowych. Zostaną one przekazane pasażerom, którzy z różnych względów nie będą mieli przy sobie maseczek.

– Należy jednak pamiętać, że niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji publicznej stanowi wykroczenie, za które można nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych i skierować sprawę do Sanepidu w celu wymierzenia kary administracyjnej informuje rzecznik bydgoskiej SM, Arkadiusz Bereszyński.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker