Aktualności

Strażnicy Miejscy od dziś będą sprawdzać czy nosimy maseczki w tramwajach i autobusach

Strażnik może nałożyć mandat do 500 zł. lub skierować sprawę do Sanepidu

Wsiadając do autobusu czy tramwaju, warto pamiętać o zasłanianiu ust i nosa. Od  piątku, 28 sierpnia, kontrole zostaną wzmożone. Straż Miejska skieruje dodatkowe patrole które będą przemieszczać się bydgoskimi tramwajami i autobusami.

Municypalni w wyznaczone im rejony służbowe będą jechać pojazdami komunikacji publicznej.  Strażnicy będą zwracać uwagę na przestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa przez pasażerów.

W pierwszych dniach kontrole będą miały charakter prewencyjny.  Polegać będą głównie na zwracaniu uwagi lub udzielaniu pouczeń. Patrole będą dysponować zapasem maseczek jednorazowych. Zostaną one przekazane pasażerom, którzy z różnych względów nie będą mieli przy sobie maseczek.

– Należy jednak pamiętać, że niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa w pojazdach komunikacji publicznej stanowi wykroczenie, za które można nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych i skierować sprawę do Sanepidu w celu wymierzenia kary administracyjnej informuje rzecznik bydgoskiej SM, Arkadiusz Bereszyński.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker