Aktualności

Komunikat wojewody i Ministerstwa Zdrowia

Jedna osoba w ciągu minionej doby ozdrowiała

W ciągu minionej doby służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły w Kujawsko-Pomorskiem trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. W kraju zarejestrowano ich 239. Koronawirusa pokonało dotąd w województwie 540 osób. Jedna osoba w ciągu minionej doby ozdrowiała. 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj rano, że w ciągu minionej doby w województwie kujawsko-pomorskim służby sanitarno-epidemiologiczne wykryły 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wirusa wykryto u 2 osób z powiatu inowrocławskiego i 1 z powiatu włocławskiego. Łączna liczba zakażonych w regionie od początku epidemii wynosi  672. Liczba ofiar epidemii nie uległa zmianie i wynosi 49.

Liczba osób przebywających w kwarantannie od wczoraj nieznacznie wzrosła z 1 420 do 1423. Zwiększyła się również od wczoraj  liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym z 58 do 67.

Od początku epidemii pobrano w województwie do badania 65 403 próbki. W ciągu minionej doby pobrano ich do badania 1378.

Natomiast w całym kraju stwierdzono dzisiaj 239 nowych przypadków zakażenia. Najwięcej wykryto ich w województwach: śląskim (84), małopolskim (44), wielkopolskim (26), mazowieckim (21), podlaskim (20).

W ciągu minionej doby 19 osób zakażonych w wieku od 50 do 91 lat zmarło. Wszystkie miały choroby współistniejące.

Z porannego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że  koronawirusa w całym kraju stwierdzono dotąd u 34 393 osób. 1 463 osoby chore na COVID-19 zmarły.

REKLAMA

Dzisiaj w kraju zajętych jest przez chorych na COVID-19 1 811 łóżek szpitalnych (14 więcej niż wczoraj). 85 pacjentów przebywa pod respiratorem (1 mniej niż wczoraj). Kwarantanną objętych jest 83 499 osób (39 więcej niż wczoraj), a nadzorem epidemiologicznym – 13 987  (482 mniej niż wczoraj).

21 281 osób ozdrowiało.  Od wczoraj koronawirusa pokonały 384 osoby.

(i)

Co sądzisz na ten temat?

 

podoba mi się 0

 

nie podoba mi się 0

 

śmieszne 0

 

szokujące 0

 

przykre 0

 

wkurzające 0

facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
 

REKLAMA


komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

 

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu bydgoszcz24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj – powiadom nas redakcja@bydgoszcz24.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

 
 

...

Oficjalne wyniki wyborów. W II turze Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim

...

Jak głosowała Bydgoszcz i powiat bydgoski? Oficjalne

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker