Aktualności

Bydgoska Służba Więzienna oddała krew

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Bydgoszczy zorganizowali zbiórkę krwi w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga.Aby wyjść naprzeciw potrzebom społeczeństwa, funkcjonariusze Służby Więziennej postanowili zorganizować akcję zbiórki krwi na terenie parkingu jednostki penitencjarnej. Akcja dostępna była zarówno dla funkcjonariuszy jak i mieszkańców naszego miasta.

-Załoga Aresztu Śledczego w Bydgoszczy zaprosiła do dołączenia się do akcji także następujące instytucje: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Bydgoszczy, Najwyższą Izbę Kontroli Delegaturę w Bydgoszczy, Sąd Okręgowy w Bydgoszczy, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, Zakład Karny w Bydgoszczy-Fordonie, Zakład Karny w Koronowie, Komisariat Policji Bydgoszcz- Szwederowo oraz Sąd Rejonowy w Bydgoszczy. Dzisiejsza akcja pokazała, że instytucje zjednoczyły się, by budować bazę niezbędną dla ratowania ludzkiego życia informuje por. Agnieszka Dzimińska – rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Bydgoszczy.

Epidemia koronawirusa nie zmniejsza, lecz zwiększa zapotrzebowanie na krew, której w okresie wakacyjnym brakuje szczególnie.

-Funkcjonariusze Służby Więziennej bardzo chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne, pomocowe dlatego też zorganizowali dziś wraz z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy zbiórkę krwi. W aresztach śledczych i zakładach karnych okręgu bydgoskiego służbę pełni ponad 120 honorowych krwiodawców, którzy systematycznie oddają krew. Głównym celem dzisiejszej zbiórki jest propagowanie honorowego krwiodawstwa. Chcemy pokazać, że to nic nie kosztuje, że oddając cząstkę siebie możemy pomóc chorym, a niekiedy przyczynić się do uratowania komuś życia – powiedziała por. Agnieszka Wollmann, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker