Aktualności

Policjanci pomogli dziewięciu zaniedbanym szczeniętom

Dzięki współpracy Policji, Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt oraz Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy zostało uratowanych dziewięć szczeniąt.

W związku ze zgłoszeniem dotyczącym zaniedbanych zwierząt na jednej z koronowskich posesji, na miejsce pojechali policjanci z komisariatu w Koronowie wraz z przedstawicielem OTOZ Animals. Na miejscu znaleziono dziewięć sześciotygodniowych psów. W związku z tym, że szczenięta nie miały możliwości schronienia, a z powodu zarobaczenia były osłabione i apatyczne. Pieski zostały przewiezione do bydgoskiego Schroniska dla Zwierząt. Tam otrzymały profesjonalną pomoc. Jeżeli leczenie przyniesie spodziewane rezultaty, wkrótce będą mogły trafić do nowych, odpowiedzialnych domów.

Przypominamy!
Zgodnie z art. 9. 1. Ustawy o ochronie zwierząt: „Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody.”

asp. szt.  Mariusz Choła
KP Koronowo

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker