Aktualności

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu powstanie w Fordonie łąka miejska

Teren pomiędzy ul. Salezjańską i Kromera, obok nowego basenu przy SP 67  przejdzie metamorfozę. W ramach BBO rozbudowany zostanie  teren rekreacyjny obok boiska, placu zabaw oraz miasteczka ruchu drogowego. Kawałek terenu zyska zadaszenie w postaci żagla, który będzie mocowany na drewnianej konstrukcji. Cały teren zielony zostanie uporządkowany.

Prace budowlane na terenie znajdującym się w miejscu, który do niedawna wykorzystywany był w celach budowy nowego basenu przy Szkole Podstawowej nr 67 obejmują m.in. montaż nowych urządzeń w kilku strefach rekreacji. W kąciku dla seniorów pojawi się nowa wiata z drewnianym stołem i ławkami. Zamontowane w poprzednich latach ławki i stoliki do gry w szachy zostaną przeniesione w miejsce gdzie będzie ulokowana łąka.

W ramach zadania pojawi się także nowy plac z urządzeniami do street workout, ławkami, koszami na śmieci i tablicą informacyjną. Część urządzeń rekreacyjnych siłowni plenerowej zostanie wymieniona na nowe. Będą to dwa urządzenia trzystanowiskowe (wyciskanie siedząc/wahadło/podciąg nóg oraz wyciąg górny/biegacz/twister pojedynczy) i jedno dwustanowiskowe (motyl/steper). Dla miłośników Street Workout dostępny będzie zestaw kalisteniczny.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker