Aktualności

Osadzeni w ZK w Fordonie mogą korzystać z rozmów online przez SKYPE

Czas przymusowej izolacji spowodowanej pandemią Covid-19 postawił przed wszystkimi konieczność odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Zakład Karny jest  instytucją, która na co dzień ma zadanie  odizolowywać  skazanych od społeczeństwa.  Aby zminimalizować kontakt osadzonych z światem zewnętrznym i pamiętając o celach wykonywania kary pozbawienia wolności i prawach skazanego umożliwiono osadzonym kontakt z rodziną i światem zewnętrznym za pomocą SKYPE.

Nie ma odwiedzin od dłuższego czasu, tak samo jak na wolności wiele firm zostało zamkniętych i osadzeni pracujący na zewnątrz przestali wychodzić do pracy. Życie więzienne zmieniło tempo. Duża liczba osadzonych zaczęła korzystać z rozmów online przez SKYPE. Wcześniej mało osadzonych korzystało z tej formy widzenia. Odbywają się one codziennie i bywają dni, że korzysta z nich online 30 osadzonych w ciągu jednego dnia. Wszystko po to by zapewnić możliwość kontaktu z bliskimi.

Osadzeni w tym trudnym czasie aktywniej uczestniczą w zajęciach sportowych. Więźniowie mają również większy dostęp do telewizji, pracy czy książek. Chętniej również korzystają z świetlic oddziałowych. Wprowadzono również dodatkowe zajęcia edukacyjne, które odbywają się indywidualnie lub w małych grupach z zachowaniem obostrzeń.

We wszystkich trudnościach należy jednak szukać pozytywnych aspektów. Patrząc na wdrożone nowe alternatywy i rozwiązania z których osadzeni chętnie korzystają w czasie pandemii  w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy –Fordonie można mówić o sukcesie, który zapewnia im bezpieczeństwo. 

Tekst: szer. Monika Karska          

Zdjęcia: kpt. Daniel Guzman                                                                                                                                                                                                                                                    

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker