Aktualności

Ważne dla seniorów. Bez opóźnień wypłaty emerytur i rent

Placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mimo, że są pozbawione bezpośredniego kontaktu z klientami realizują ustawowe obowiązki. Emerytury i renty z ZUS-u są i będą wypłacane bez opóźnień. Bezpieczne są również wypłaty tzw. trzynastych emerytur.

 Pomimo ograniczeń, wynikających z zaleceń służb sanitarnych w związku z koronawirusem, placówki ZUS na bieżąco dokonują wypłaty wszelkich świadczeń. Emerytury i renty są wypłacane w terminach płatności, bez opóźnień. Bezpieczne są również wypłaty tzw. trzynastych emerytur, które będą wypłacane z urzędu. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Trzynastki będą wypłacane tym osobom, które na dzień 31 marca 2020 r. miały ustalone prawo do świadczeń wymienionych w ustawie – pod warunkiem, że je pobierały – informuje Krystyna Michałek, rzecznik regionalny ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

ZUS na bieżąco wypłaca nie tylko emerytury i renty, ale także pozostałe świadczenia, takie jak np. zasiłek pogrzebowy, opiekuńczy, czy chorobowy. Bez zakłóceń ZUS wypłaca także zwaloryzowane emerytury i renty. Od marca podwyżki objęły ponad 8 mln świadczeniobiorców.

 

Osoby, które ubiegają się o rentę po raz pierwszy lub o jej przedłużenie i chcą uzyskać informację dotyczącą badań lekarskich mogą dzwonić pod numer telefonu 22 290 87 03, pod którym pracownicy Zakładu dyżurują w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7:00–15:00. Pytać można również o wyjazdy na rehabilitację leczniczą.

 

 

 

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker