Aktualności

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Fordonie z wizytą na komisariacie policji

Wczoraj (04.03.2020) policjantów w komisariacie w Fordonie odwiedzili uczniowie trzeciej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bydgoszczy. Gości przywitali mł. asp. Marek Nogga i mł. asp. Monika Złotowska z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Funkcjonariusze oprowadzali dzieci po całym komisariacie i pokazywali, jak pracują policjanci. Na sali odpraw przeprowadzona została specjalna odprawa dla uczniów, podczas której funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi na temat bezpieczeństwa w domu, w szkole oraz w ruchu drogowym. Dzieci pod nadzorem policjantów w formie zabawy utrwalały podstawowe numery alarmowe 997, 998, 999 oraz 112.

Podczas zwiedzania komisariatu miały też okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariuszy w trakcie pełnienia codziennej służby taki jak: kamizelki odblaskowe, tarcze, kaski, pałki itp. Chętne dzieci mogły osobiście wcielić się w rolę policjanta ubierając sprzęt policyjny i nie tylko. O swojej pracy dzielnicowego opowiedziała sierż. szt. Anna Winkel. Natomiast wielką frajdą okazała się możliwość wejścia do służbowego radiowozu.

Na zakończenie spotkania goście spotkali się z kierownictwem jednostki- komendantem komisariatu kom. Tomaszem Surą i jego zastępcą kom. Mariuszem Buwajem, gdzie wspólnie zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker