Aktualności

Policjanci z Fordonu zatrzymali szajkę złodziei

Mężczyźni mają długą listę grzeszków na sumieniu

Patrol z fordońskiego komisariatu zatrzymał trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże drewnianych palet. Osoby wpadły na gorącym uczynku. Jeden z nich miał przy sobie amfetaminę. Dwaj zatrzymani to bracia. Okazało się, że mężczyźni mają więcej podobnych przestępstw na sumieniu. Teraz za swoje postępowanie podejrzani będą odpowiadać przed sądem.  

Dyżurny z fordońskiego komisariatu otrzymał informację o kradzieży drewnianych palet z jednej z firmy przy ulicy Fordońskiej. Tam funkcjonariusze zauważyli dostawczy pojazd marki Renault, a w nim trzech mężczyzn.  Osoby te były w ubraniach roboczych. Byli nerwowi i nie potrafili logicznie wytłumaczyć co w tym miejscu robią.  Natomiast na terenie firmy przygotowane były do wyniesienia kolejne palety. Co więcej, 15 takich samych palet policjanci znaleźli w części bagażowej kontrolowanego Renaulta.

Na miejsce przyjechał właściciel firmy, który stwierdził, że brakuje mu kilkadziesiąt sztuk palet. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn. Przy jednym z nich znaleźli w portfelu „działkę” amfetaminy. Kolejną porcję tego narkotyku znaleźli później po przeszukaniu jego garażu.

-29-latek i dwóch 18–latków trafiło do policyjnego aresztu. Śledczy z Fordonu ustalili, że to nie był ich pierwszy raz. Okazało się, że dwaj bracia (29 i 18l.) działali od ubiegłego roku na terenie Bydgoszczy. Łącznie ukradli z różnych firm blisko 220 drewnianych palet. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker