Aktualności

Jak widzisz kopcący komin, zadzwoń pod nr telefonu 986

Kontroli palenisk Straż Miejska przeprowadziła w Bydgoszczy ponad tysiąc

Straż Miejska w Bydgoszczy od początku sezonu grzewczego na bieżąco przeprowadza kontrole pieców i spalanych w nich odpadów.. Takich kontroli przeprowadzono w Bydgoszczy już ponad tysiąc i nałożono ponad 300 mandatów.

 Sześcioro strażników z nowopowstałej grupy specjalistycznej sprawdza paleniska pod kątem spalania odpadów oraz przestrzegania przez mieszkańców tzw. uchwały antysmogowej. Od początku sezonu grzewczego strażnicy miejscy przeprowadzili 1165 takich kontroli. Tylko w styczniu było ich 396. Od początku listopada strażnicy miejscy nałożyli 309 mandatów. 
 

Przypominamy, że spalanie odpadów na terenie nieruchomości grozi grzywną do 500 zł. Jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu  kara może wynieść nawet do 5 tys. zł. Dotyczy to również spalania odpadów (śmieci) w domowych paleniskach.

Kontrole strażnicy prowadzą zarówno na zgłoszenia mieszkańców, jak również na podstawie obserwacji własnej. Warto zaznaczyć, że uniemożliwienie przeprowadzenia strażnikom takiej kontroli, jest przestępstwem.

 
 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker