Aktualności

Wspólne działania ITD ,policji i KAS

Nałożono 6 mandatów karnych z ustawy o transporcie drogowym

Policjanci przeprowadzili wspólne działania kontrolne z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego i Krajowej Administracji Skarbowej. W trakcie służby mundurowi skupili się na prawidłowości przestrzegania przepisów ustawy o transporcie drogowym.

Wczoraj (28.01.20) w godzinach porannych na terenie gminy Barcin, policjanci ogniwa ruchu drogowego żnińskiej jednostki Policji prowadzili wspólne działania z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego z Inowrocławia oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Bydgoszczy. Działania ukierunkowane  były na ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego. Mundurowi przyglądali się w głównej mierze pojazdom ciężarowym. Kontrolowali stan techniczny pojazdów, przewożony ładunek, trzeźwość kierowców, posiadane uprawnienia oraz czas pracy i odpoczynku, który wynika z przepisów.  

W rezultacie przeprowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali 10 pojazdów, nałożyli 6 mandatów karnych z ustawy o transporcie drogowym oraz jednemu kierowcy zatrzymali prawo jazdy w związku z przekroczonym limitem punktów karnych.  

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker