Aktualności

Ferie z Wojskiem

29 stycznia br. od godz. 09.00 do godz. 14.00 zapraszamy na Ferie z Wojskiem, które odbędą się na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, ul. Powstańców Warszawy 2 w Bydgoszczy (ul. Powstańców Warszawy 2).

Brakuje Wam pomysłów na fajne spędzenie ferii zimowych? Szukacie ciekawych atrakcji dla swoich dzieci? Chcielibyście dowiedzieć się więcej o służbie wojskowej? Specjalnie dla Was, 29 stycznia 2019 r. na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej odbędzie się Dzień Otwartych Koszar. To akcja zorganizowana w ramach „Ferii z wojskiem”. Wszyscy zainteresowani – zarówno starsi, jak i ci młodsi – będą mogli przez chwilę poczuć, jak to jest być żołnierzem, trzymać broń, czy chodzić w mundurze. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Koszary Pomorskich Logistyków (ul. Powstańców Warszawy 2, 85-715 Bydgoszcz) są na co dzień pilnie strzeżone i zamknięte, ale tego dnia, wyjątkowo zostaną otwarte! Dla odwiedzających zaplanowano sporo atrakcji. Będzie można poznać tajniki żołnierskiego, codziennego życia. W ramach dnia otwartych koszar jako jedną z atrakcji przewidziano wystawę uzbrojenia i sprzętu wojskowego, aby każdy mógł zobaczyć, dotknąć i przymierzyć to, czym na co dzień dysponują logistycy z Bydgoszczy. Żołnierze oprowadzą po Sali Tradycji – bardzo ważnym miejscu, dla każdego z nich bo skrywającym mnóstwo ciekawostek związanych z historią i tradycjami jednostki. Dla tych, którzy chcą spędzić czas bardziej aktywnie zorganizowany zostanie punkt zabaw i gier sportowych. Do Waszej dyspozycji będą również przedstawicie Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy. Chętnie odpowiedzą na wszelkie nurtujące pytania dotyczące samej służby, jak i zasad naboru do różnych form służby wojskowej. Na zakończenie wizyty przygotowano wystawę w klubie 1BLog.

Wejść na teren kompleksu wojskowego będzie można indywidualnie oraz w  sposób zorganizowany, w grupach, z opiekunami ze szkoły. Jedynym wymogiem jest aby dzieci posiadały aktualne ubezpieczenie NNW, zaś wszyscy odwiedzający mury 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej – obywatelstwo polskie.

Zorganizowane grupy uczniów wraz z opiekunami mogą się zgłaszać poprzez adres e-mail: 1bog.ofpress@gmail.com lub telefonicznie: 605 738 499 z podaniem nazwy placówki, ilości dzieci oraz danych personalne opiekunów (imię, nazwisko, nr dowodu osobistego, nr tel. kontaktowego do jednego z nich).

foto: zgodnie z nazwą pliku

 

 

 

 

 

 
 
 

Oficer Prasowy 1BLog

 

(-) por. Justyna KWIATKOWSKA

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker