Aktualności

Za zastrzelenie owczarka niemieckiego grozi myśliwemu do 3 lat więzienia

Puszczenie w lesie luzem psa jest wykroczeniem

Kryminalni z komendy w Świeciu zatrzymali 57-latka mieszkańca powiatu tucholskiego, który podczas polowania zastrzelił psa . Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut. Za ten czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Puszczenie w lesie luzem psa jest wykroczeniem 

12 stycznia do policjantów ze Świecia zgłosił się jeden z mieszkańców gminy Bukowiec. Z jego relacji wynikało, że chwilę wcześniej wyszedł na spacer ze swoim owczarkiem niemieckim. Mężczyzna spacerował obrzeżem lasu, a jego psiak biegał luzem. W pewnym momencie zwierzę oddaliło się od właściciela, na tyle że znikło z pola widzenia. Nagle mężczyzna usłyszał huk, przypominający strzał z broni. Natychmiast ruszył w tym kierunku, gdzie po chwili zobaczył swojego psa leżącego na ziemi i  biały samochód typu bus oddalający się drogą gruntową.  Niestety zwierzak już nie żył.

Za przestępstwo,  grozi myśliwemu kara pozbawienia wolności do lat 3. Dbając o dobro naszych pupili pamiętajmy, aby spacerować trzymając psa na smyczy. Tym bardziej, iż puszczenie w lesie luzem psa jest wykroczeniem z art. 166 Kodeksu Wykroczeń, skutkującym karą nagany lub grzywny -informuje mł.asp. Julia Świerczyńska, p.o. Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker