Aktualności

Kompletnie pijany prowadził OPLA pomimo błagań 9-cio letniego syna

Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów

Do 2 lat więzienia grozi 37-letniemu mieszkańcowi Żnina który kompletnie pijany prowadził OPLA . Podczas swojej brawurowej jazdy popełnił szereg wykroczeń drogowych. Ponadto przewoził w pojeździe  zapłakanego 9-letniego syna.

W  Żninie dzielnicowi zostali zaalarmowali przez jednego z kierowców, że prawdopodobnie kierowca OPLA  jest pijany.  Sposób, w jaki się poruszał, narzucał podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze włączyli sygnały uprzywilejowania, dając tym samym kierowcy znak do zatrzymania. Lecz 37-latek zamiast się zatrzymać, przyspieszył i zaczął wyprzedzać inne pojazdy. Widząc, że nie zdoła uciec, zjechał na parking.

Kierowca w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. W pojeździe znajdował się zapłakany, 9-letni syn zatrzymanego. Dziecko przyznało się policjantom, że bardzo się bało niebezpiecznej jazdy swojego ojca. Wielokrotnie prosił tatę, aby ten zwolnił. Jak się okazało 37-latek w październiku 2019 roku  również prowadził samochód pod działaniem alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów. Nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenia – informuje mł. asp. Wioleta Burzych, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Żninie.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker