Aktualności

Basen na os.Tatrzańskim będzie gotowy pod koniec 2020 r.

Koszt prac budowlanych wyniesie ponad 33 mln zł.

Hala basenu na osiedlu Tatrzańskim jest już pod dachem. W ostatnich tygodniach zakończyło się wykonywanie żelbetowej konstrukcji i zdemontowano żuraw. Prace realizowane są zgodnie z planem. Zakończyła się już budowa żelbetowej konstrukcji hali basenowej. Udało się zamontować belki dachowe z drewna klejonego i wykonać pokrycie dachowe. Ułatwi to prowadzenie kolejnych prac wewnątrz obiektu, który jest już podłączony do cieci centralnego ogrzewania. Montowane są również przeszklenia.

 Basen powstaje na działce pomiędzy salą sportową przy ul.Kromera  i terenami rekreacyjnymi między ulicami Jarużyńską i Pod Reglami. Powstały tam już  tam między innymi boiska, siłownie plenerową oraz miasteczko ruchu rowerowego.

Trzeci fordoński basen będzie dużym 3-kondygnacyjny obiektem o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób niepełnosprawnych, 6 torów) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania.

Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą  rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu,  jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker