Aktualności

W Bydgoszczy dzięki szkoleniu przez policjantów przybyło”Bezpiecznych Kobiet”

W przedświąteczny piątek (20.12.2019) uczestniczki Bezpiecznej Kobiety pokonywały swoje słabości i nabierały wiary we własne możliwości podczas egzaminu, który uwieńczył trwający od października kurs.

Zadaniem Pań było skutecznie obronić się i jak najszybciej oddalić z miejsca zdarzenia podczas symulowanego ataku napastnika, przy pomocy prostych i skutecznych technik poznawanych podczas zajęć. Pomimo faktu, że wszystko działo się pod czujnym okiem policyjnych instruktorów, a Panie miały świadomość, że to tylko ćwiczenia – adrenalina i emocje były wielkie. Zadbali o to prowadzący zajęcia, asp. Szymon Porażyński i asp. Michał Wrzodak z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy.

Aby dowiedzieć się jak korzystać z tzw. obrony koniecznej w chwili zagrożenia, uczestniczki w pierwszej kolejności musiały poznać, w ramach zajęć teoretycznych, aspekty prawne tego zagadnienia. Dopiero po nabyciu wstępnej wiedzy mogły przystąpić do nauki fizycznych form obronnych. Zadaniem kursu jest przede wszystkim pokazać, że w sytuacji napadowej kobiety nie pozostają bezbronne. Przy uświadomieniu sobie kilku ważnych elementów, w tym jak działa sprawca, potencjalna ofiara może przewidzieć i uniknąć nieszczęścia, a także wyjść cało z opresji, gdy do ataku już dojdzie. Szkolenie to też ma propagować formę ruchu, z którą do tej pory uczestniczki nie miały do czynienia. Część Pań po zakończeniu odnajduje pasję w treningach proponowanych przez bydgoskie kluby związane z systemami i sztukami walk.

-Program obejmuje także dwa ważne tematy: Przemoc w rodzinie oraz Pierwszą Pomoc Przedmedyczną. Zapraszamy na „Bezpieczna Kobietę Wiosna 2020„- informuje  asp. Szymon Porażyński, Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker