Aktualności

Piknik lotniczy w Czarżu

W dniach 21-22 czerwca na lądowisku w Czarżu koło Bydgoszczy odbędą się Zawody Mikrolotowe i Charytatywny Piknik Lotniczy „Rotary Dzieciom”.

W sobotę na lądowisko będą zlatywały się załogi z całego kraju a także z zagranicy. Uczestnicy pikniku będą mieli okazję obejrzeć mnóstwo rzadkich i jednocześnie bardzo ciekawych maszyn latających. Na wystawie statycznej będzie się prezentowało sporo różnych samolotów lekkich i ultralekkich, czyli takich o masie nie przekraczającej 600kg.

Uczestnikom zaprezentują się także śmigłowce i to nie byle jakie, bo amerykańskie Robinsony R-44. Piękne, lekkie i zgrabne maszyny pokażą swoje możliwości na niebie nad Czarżem. Poza śmigłowcami organizatorzy przewidują też motolotnie, paralotnie, modele latające i wiatrakowce. Do udziału w zawodach został zaproszony znany pilot akrobacyjny z Niemiec,Uwe Zimmermann – informuje Natalia,  niezmordowana pomysłodawczyni pikników w Czażu.

Na chętnych rozpoczęcia przygody z paralotniarstwem będzie czekało skrzydło paralotniowe. Nieodłącznym elementem imprezy są loty widokowe. Na uczestników pikniku będą czekały podniebne taksówki, z których będzie można obejrzeć przepiękne okolice Nadwiślańskiego Parku Krajobrazowego z innej perspektyw. Do dyspozycji będą dwa dolnopłaty Morane Socata oraz śmigłowiec Robinson R-44. Pierwszy dzień lotniczych atrakcji zakończy się ekspozycją balonu na ogrzane powietrze.

W niedzielę członkowie Bydgoskiego Automobilklubu zaprezentują  swoje zabytkowe auta. Przez dwa dni goście odwiedzający lądowisko w Czarżu będą mieli okazję spróbować lokalnych wyrobów, zapoznać się z ofertą turystyczną i rekreacyjną gminy. Za wstęp na teren imprezy nie będą pobierane opłaty. Aby wjechać na parking należy wykupić cegiełkę charytatywną za 5 złotych.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker