Aktualności

Świąteczna atmosfera w centrum Bydgoszczy

Świąteczna atmosfera w centrum Bydgoszczy jest już wyraźnie wyczuwalna. Stragany na Bydgoski Jarmark Świąteczny stoją na Moście. Zostaną otwarte  się już w piątek, 6 grudnia. Powstaje także wesołe miasteczko na Placu Teatralnym. Część iluminacji świątecznych jest już gotowa. Na  Starym Rynku stanie m. in. świetlny samochód, fotel do robienia selfie i anielskie skrzydła.

Jak zawsze będzie też szopka. Właśnie trwają prace przy jej montażu. Drewniany domek stanął przy zachodniej pierzei rynku, od strony ratusza. Ozdobiony będzie gwiazdą betlejemską, wokół staną choinki, a wewnątrz Święta Rodzina z dzieciątkiem Jezus, trzej królowie i zwierzęta. Szopka będzie gotowana 6 grudnia, dzień, w którym rozpocznie się Bydgoski Jarmark Świąteczny i uroczyście zapalone zostaną świąteczne iluminacje o choinka na Starówce. 

Przygotowania do jarmarku trwają pełną parą. Na Moście Staromiejskim pojawiły się już domki, w których swoje wyroby od piątku będą oferować mieszkańcom wystawcy z całej Polski. Trwa także montaż zimowego miasteczka świątecznego z atrakcjami dla najmłodszych i dodatkową ofertą gastronomiczną. W tym roku jarmark powiększy się o Plac Teatralny i ulicę Mostową.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker