Aktualności

Fordon placem budowy

Trwa największa w ciągu ostatnich 20 lat odnowa nawierzchni fordońskich ulic. Prace obejmują także rondo Buxakowskiego, przy wjeździe na most Fordoński.

Kosztem ponad 2.2 mlnzł ułożono nowy asfaltowy dywanik na ul. Fordońskiej, od ulicy Brzechwy do ulicy Kaliskiego. Dobiegają końca prace na ulicy Wyzwolenia, od ulicy Andersa do granicy miasta. Koszt inwestycji zamknął się kwotą1,2 mln zł. 

Kierowcy do końca miesiąca muszą jeszcze zachować szczególną ostrożność na ulicy Rejewskiego. Trwa tam wymiana nawierzchni na obu jezdniach. Najbardziej uciążliwe prace wykonywane są poza godzinami największego ruchu. Na wniosek kierowców ZDMIKP zmienił godziny pracy sygnalizacji przy wjeździe do marketu Auchan. Nakładka w tym miejscu kosztuje 1,4 mln zł.

Realizowana jest druga jezdnia na ul. Akademickiej od Jasinieckiej do Igrzyskowej. Wraz z tym zadaniem przebudowywane są wszystkie przylegające skrzyżowania. Pomiędzy ulicami Wyzwolenia i Piłsudkiego powstaje ulica Orląt Lwowskich. Nowy odcinek ulicy Andersa połączy natomiast ulice Gieryna z Geodetów.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker