Aktualności

Spacer szlakiem bydgoskiej architektury militarnej

W dniu 23 listopada 2019 r. odbył się 3 spacer szlakiem bydgoskiej architektury militarnej organizowany przez Krzysztofa Drozdowskiego, pasjonata historii, autora wielu książek dotyczących historii miasta Bydgoszczy i regionu.

W spacerze wzięło udział 40 osób, które zgromadziły się na ul. Szubińskiej przy bramie do WZL nr 2. Następnie cała grupa przeszła 8 km kolejno ulicami Szubińską, Kordeckiego, Królowej Jadwigi, Placem Piastowskim, Hetmańską, Pomorską, Chocimską i Gdańską. Punktem kulminacyjnym spaceru oraz jego zakończeniem było zwiedzenie Izby Tradycji 11 Wojskowego Oddziału Gospodarczego znajdującego się w koszarach wojskowych przy ul. Gdańskiej.

Podczas wielu przystanków wszyscy uczestnicy wysłuchali ciekawych opowieści związanych z historią miasta Bydgoszczy, a zwłaszcza z historią wojsk stacjonujących w danym obiekcie. Spacer trwał łącznie 4 godziny i zostały zapowiedziane kolejne edycje z możliwością zajrzenia do kolejnych obiektów wojskowych na co dzień niedostępnych dla cywili. Zdjęcie grupowe uczestników spaceru wyk. przez Agatę Kornik. Zdjęcie zrobiono w Izbie Tradycji 11 WOG

 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker