Aktualności

Zapraszamy na piknik wojskowy pod hasłem „Służymy Niepodległej”

10 listopada od godz. 11.00 do godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców miasta i regionu na piknik wojskowy pod hasłem „Służymy Niepodległej”. Piknik odbędzie się na terenie 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, ul. Powstańców Warszawy 2, wjazd przez Zawiszę, od strony ulicy Gdańskiej. Piknik w Bydgoszczy zostanie zorganizowany w formie „otwartych koszar”.  Każdy będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostki wojskowej. Wszystkie atrakcje przewidziane podczas pikniku są bezpłatne.

11 listopada 2019 r. obchodzimy 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zachęca do wspólnego świętowania razem z żołnierzami. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w 34 miastach Polski odbędą się pikniki wojskowe.Będzie to doskonała okazja żeby poznać współczesne Wojsko Polskie, ale także jego historię. W programie pikników jest m. in. prezentacja  sprzętu wojskowego i wyszkolenia żołnierzy, występy orkiestr wojskowych, żołnierska grochówka oraz wiele innych atrakcji.

Żołnierze przygotowali dla przybyłych liczne atrakcje: prezentacje sprzętu
i uzbrojenia, będącego na wyposażeniu polskiej armii m.in. KTO Rosomak, Quad, Hummer, Honker Skorpion. Dla dzieci i młodzieży przewidujemy strefę zabaw i konkursów (m.in. drużynowe i indywidualne zawody sportowe, malowanie twarzy i tatuaży, baloniki oraz wata cukrowa. Dla każdego nauka pierwszej pomocy oraz celowania na trenażerach wojskowych.

Dla tych poszukujących szczególnie mocnych wrażeń – możliwość sprawdzenia swoich sił pod bacznym okiem instruktora oddając strzał z pistoletu pneumatycznego lub korzystając z paintballa. Nie zabraknie również występów artystycznych na scenie. Dla miłośników kuchni wojskowej obowiązkowo grochówka żołnierska. Stoisko promocyjne wystawi 1 Pomorska Brygada Logistyczna, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Bydgoszczy oraz 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej. Tam będzie można porozmawiać z żołnierzami na temat służby wojskowej. W pikniku wezmą również udział żołnierze Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Bydgoszczy.

O godzinie  15.00  wspólnie zaśpiewamy Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego, czyli „Marsz Pierwszej Brygady”

Pikniki w całej Polsce zakończy uroczysty Capstrzyk Niepodległości.  Uroczystość odbędzie się przy pomniku Józefa Piłsudskiego na dziedzińcu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych – wejście od ulicy Gdańskiej.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę!

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker