Aktualności

Policjanci odwiedzili fordońskie przedszkole”Akademia malucha u Tomcia Palucha”

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię na przejściu dla pieszych i dlaczego warto korzystać z elementów odblaskowych. O tym, a także o innych zasadach bezpieczeństwa rozmawiali profilaktycy z bydgoskiej komendy z dziećmi z bydgoskich przedszkoli: „Akademia malucha u Tomcia Palucha”.

W przyswojeniu podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze pomogło najmłodszym mobilne miasteczko ruchu drogowego, które zabrali ze sobą do przedszkola policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Gościem specjalnym spotkania była maskotka kujawsko-pomorskiej Policji „Polfinek”, która wzbudziła w maluchach wiele radości.

Po omówieniu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze dzieci wspólnie z maskotką i policjantami chętnie przećwiczyły zdobyte umiejętności w praktyce.

Spotkania bydgoskich policjantów mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie ich z jakimi niebezpieczeństwami i zagrożeniami w ruchu drogowym mogą się spotkać na co dzień.Przedszkolaki dziękując policjantom za odwiedziny zaśpiewały dla nich piosenki związane z ruchem drogowym oraz wręczyły własnoręcznie wykonane podziękowania – informuje mł. asp. Sebastian Rink/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker