Aktualności

Basen przy ul. Kromera koło SP 67 „wyszedł już z ziemi”

Inwestycja pochłonie 32,8 mln zł i będzie objęta 7-letnią gwarancją

Budowlańcy postawili już większą część ścian fundamentowych nowego basenu przy ul. Kromera.. Zaczyna się kolejny etap prac.Inwestycja pochłonie 32,8 mln zł i będzie objęta 7-letnią gwarancją. Cała budowa zajmie około półtora roku. Wykonawcą jest firma Strabag.

 Basen przy ul. Kromera zaprojektowano jako obiekt o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: 6- torowa niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób z niepełnosprawnościami) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Wykonawca kończy prace nad ścianami fundamentowymi. Przygotowuje się teraz do realizacji pierwszego stropu. Wcześniej rozprowadził wszystkie instalacje podposadzkowe. W trakcie prac wykorzystywany jest żuraw, ułatwiający transport materiałów budowlanych i konstrukcyjnych. Przebudowane zostało też przyłącze wody – basen w tym miejscu planowany był już na początku lat 90., kiedy powstawał gmach szkoły.

 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker