Aktualności

Basen przy ul. Kromera koło SP 67 „wyszedł już z ziemi”

Inwestycja pochłonie 32,8 mln zł i będzie objęta 7-letnią gwarancją

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Budowlańcy postawili już większą część ścian fundamentowych nowego basenu przy ul. Kromera.. Zaczyna się kolejny etap prac.Inwestycja pochłonie 32,8 mln zł i będzie objęta 7-letnią gwarancją. Cała budowa zajmie około półtora roku. Wykonawcą jest firma Strabag.

 Basen przy ul. Kromera zaprojektowano jako obiekt o charakterze parku wodnego. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 5 tysięcy metrów kwadratowych. Kompleks basenowy tworzyć ma: 6- torowa niecka basenu pływackiego (wyposażona w dźwig dla osób z niepełnosprawnościami) oraz niecka rekreacyjna i do nauki pływania. Zaplanowano też szereg atrakcji: grzybek wodny, rwącą rzekę, ławeczkę z masażem, gejzer wodny z oświetleniem podwodnym, brodzik dla dzieci wymagających opieki rodziców ze zjeżdżalnią, wanny do hydromasażu, jacuzzi z oświetleniem podwodnym, zjeżdżalnie o długości około 58 m wyposażoną w multimedia. Na widowni zaplanowano 159 miejsc. Basen będzie wyposażony w zaplecze przebieralniowo-natryskowe i sanitarne, kompleks SPA (sauna sucha fińska z natryskami) oraz  kompleks rekreacyjny (siłownia i sala fitness).

Wykonawca kończy prace nad ścianami fundamentowymi. Przygotowuje się teraz do realizacji pierwszego stropu. Wcześniej rozprowadził wszystkie instalacje podposadzkowe. W trakcie prac wykorzystywany jest żuraw, ułatwiający transport materiałów budowlanych i konstrukcyjnych. Przebudowane zostało też przyłącze wody – basen w tym miejscu planowany był już na początku lat 90., kiedy powstawał gmach szkoły.

 

 

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker