Aktualności

Festyn na Święto Śliwki w Strzelcach Dolnych odbędzie się 7 i 8 września

 Święto Śliwki w 2019 roku odbędzie się już 19 raz. Na jarmarku w Strzelcach Dolnych będzie można kupić  nie tylko powidła ale również dużo więcej tradycyjnych  produktów z całej Polski, a także spoza jej granic. Podczas Święta Śliwki spotkamy również na straganach przysmaki z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Azerbejdżanu, Turcji i Chorwacji.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy sektor rozrywki z dmuchańcami, zjeżdżalniami, karuzelami, basenami i watą cukrową . Chętni będą mogli  pojeździć konno, wierzchem lub bryczką .  Jak zwykle tramwaj konny będzie dowozić gości na rejsy statkiem po Wiśle. Kolejna ciekawostka to sektor antyków, na którym będzie można zakupić różne eksponaty z minionej epoki.  Nie zabraknie też stoisk z roślinami ogrodowymi . Wszystkich uczestników imprezy zapraszamy na pokazowe smażenie powideł w tradycyjnych kotłach kuprowych i posmakowanie dawnej kuchni wiejskiej. Każdy z uczestników będzie mógł doświadczyć, ile ciężkiej pracy wkładamy w każdy słoiczek naszych pysznych powideł – informuje Anna Iwanowska, jedna z organizatorek  Święta Śliwki.

 

Imprezę wypełnią muzyką lokalne kapele: Cynamony Bydgoskie, Wesołe Antki z Gniewu, kapela Jurek Paterski + ferajna bydgoska. Gminy Ośrodek Kultury zaprezentuje orkiestrę dętą oraz narodowe czytanie .

 

 

______________________

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker