Aktualności

Wielokrotnie kradł paliwo na stacjach benzynowych

Postawiono 21-latkowi zarzut kradzieży paliwa na kwotę około 6 tys. zł.

Funkcjonariusze z Brześcia zatrzymali wielokrotnego złodzieja paliwa. Mężczyzna myślał, ze uda mu się przechytrzyć policjantów.  Dopuszczał się kilkakrotnej kradzieży nie przekraczającej wartości wykroczenia. Mundurowi połączyli jego działania  w czyn ciągły.

Mieszkaniec Ciechocinka nie spodziewał się, że kolejne tankowania na stacjach benzynowych bez płacenia zakończą się w policyjnym areszcie. Mundurowi z Brześcia Kujawskiego (pow. włocławski) od dłuższego czasu pracowali nad sprawą złodzieja, który od stycznia do lipca kradł paliwo na stacjach benzynowych w gminie Brześć Kujawski i Lubanie.

Mężczyzna w krótkich odstępach czasu, przy wykorzystaniu tej samej metody, dopuścił się kilkudziesięciu kradzieży, za każdym razem nie przekraczając kwoty wykroczenia. Policjanci wnikliwie zajęli się sprawą i ustalili, że działał on sam, a czyny, które popełnił, można było połączyć w jedno ciągłe działanie. Tym samym mężczyzna mógł zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za przestępstwo.

Zebrany przez mundurowych obszerny materiał dowodowy pozwolił na postawienie 21-latkowi 6 zarzutów dotyczących kradzieży paliwa na łączną kwotę około 6 tys. zł.  Wobec ilości dowodów zgromadzonych przez policjantów, mieszkaniec Ciechocinka przyznał się do w-iny i dobrowolnie poddał się karze – informuje st.sierż. Anita Szefler-Ciupińska ,Komenda Miejska Policji we Włocławku

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker