Aktualności

Scena plenerowa powstaje na os. Przylesie koło Młodzieżowego Domu Kultury nr 5

Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Nowa scena powstanie w miejscu istniejącej, która nie gwarantowała już odpowiednich warunków do występów organizowanych na powietrzu. Projekt zakłada wyburzenie istniejącego podestu, budowę nowej sceny wraz ze schodami oraz jej zadaszenie  dwuspadowym dachem w kształcie łuku. 

Obiekt będzie wyposażony w balustrady, a także w zewnętrzną instalację elektryczną umożliwiającą np. podłączenie nagłośnienia. Poza tym, inwestycja zakłada uporządkowanie przyległego terenu. Prace rozbiórkowe starej sceny zostały już zakończone. Obecnie trwają roboty związane z fundamentami pod nową konstrukcję sceny oraz zadaszenia. Zakończenie prac planowane jest wstępnie jeszcze w te wakacje.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 przy ul. Krysiewiczowej rozpoczął swoją działalność w 1998 roku. Wychowankami są dzieci i młodzież w wieku szkolnym oraz przedszkolnym. Liczba stałych uczestników zajęć to ponad 1 tys. osób, a imprezy okolicznościowe gromadzą zawsze liczną grupę uczestników. 

Inwestycja realizowana będzie w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na zadanie związane z budową nowej sceny głosowało ponad 640 osób. Na ten cel miasto zarezerwowało 250 tysięcy złotych.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker