Aktualności

Znamy wyniki Rankingu Szkół Wyższych w Bydgoszczy ”Perspektywy 2019”

Bydgoskie uczelnie zarówno państwowe jak i prywatne uplasowały się na dalekich miejscach. Wśród uczelni technicznych UTP awansował na 14. miejscu. Natomiast UKW wśród uniwersytetów sklasyfikowany został na ostatnim miejscu w Polsce.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2019 uwzględnia 29 wskaźników zgrupowanych w siedem kryteriów. Jest jednym z najbardziej rozbudowanych i najbardziej transparentnych rankingów edukacyjnych na świecie.

W Polsce w Rankingu Uczelni Akademickich  pierwsze miejsce ex aequo zajęły Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Trzecie miejsce zajęła Politechnika  Warszawska. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazł się na 15. Z bydgoskich uczelni Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy awansował na 48. miejsce. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego spadł o 10 miejsc i został ujęty w przedziale 51-60.

W Rankingu Uczelni Niepublicznych 18.miejsce odnotowała Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa.

Wyższa Szkoła Gospodarki zajęła 28 miejsce. Bydgoska Szkoła Wyższa awansowała na pozycję 28.

W rankingu uniwersytetów na pierwszej lokacie w tym roku sklasyfikowany został Uniwersytet Warszawski. Uniwersytet Mikołaja Kopernika, podobnie jak w roku ubiegłym  – 5, a  Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uplasował się na ostatnim, 22. miejscu.

Wśród uczelni technicznych na pierwszym miejscu jak rok temu jest Politechnika Warszawska. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy awansował na miejsce 14.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker