Aktualności

Nowe ścieżki rowerowe

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Zoatała podpisana umowa na realizację projektu pn. „Budowa ścieżek rowerowych w powiecie bydgoskim, chełmińskim i mieście Bydgoszcz”.

Zadanie koordynuje Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy. Nowy szlak ma powiązać między innymi Bydgoszcz z Zalewem Koronowskim oraz Dąbrową Chełmińską.   Na terenie miasta wybudowany zostanie odcinek o długości 680 metrów od skrzyżowania ulicy Koronowskiej-Opławiec do granicy administracyjnej. Dalej ścieżka pobiegnie już w granicach administracyjnych Sicienka. Będzie miała duże znaczenie dla bydgoszczan, ponieważ będzie można nią bezpiecznie dojechać do osiedla Janowo oraz Centrum Pulmonologii w Smukale.

Ścieżka ma biec wzdłuż drogi krajowej nr 25. Dodatkowo trakt dla cyklistów wytyczony zostanie także wytyczony wzdłuż drogi gruntowej prowadzącej od szosy na Koronowo do ul. Meysnera. Dalej ścieżka ma biec aż do Koronowa. W ramach tego przedsięwzięcia planowany jest między innymi remont konstrukcji mostu wraz z budową najazdu na most kolejowy wąskotorowy nad rzeką Brdą. Przeprawa wznosi się na 18 metrów ponad nurtem rzeki.

Projekt uzyskał ponad 9,5 mln zł dofinansowania w ramach RPO. Zakończenie realizacji inwestycji i otwarcie trasy zaplanowano na sierpień/wrzesień

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker