Aktualności

Scenariusz jak z filmu akcji…Ćwiczenia Służby Więziennej z ZK Bydgoszcz-Fordon

Napad na konwój, barykada w celi mieszkalnej, a w roli głównej funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Bydgoszczy, którzy muszą być gotowi na wszystko. Grupa Interwencyjna Służby Więziennej w Bydgoszczy liczy 16 funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią obowiązki służbowe w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy – Fordonie. 

Służba Więzienna na dwóch promocyjnych filmach zaprezentowała pracę GISW w Bydgoszczy. Szkolenie, które stało się okazją do realizacji filmów promujących działania grupy realizowane zostało w maju przez Zakład Karny Nr 1 w Grudziądzu i przez Grupę Interwencyjną Służby Więziennej z Bydgoszczy.

Gotowi na wszystko

Grupa Interwencyjna Służby Więziennej (GISW) powołana została przez Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy. Na co dzień głównym zadaniem GISW jest zapobieganie występowaniu zdarzeń nadzwyczajnych lub likwidacja ich skutków, m.in. poprzez prowadzenie codziennych czynności kontrolnych, takich jak kontrola osadzonych, cel mieszkalnych, miejsc pracy oraz osób przybywających na widzenia, realizacja konwojowania osadzonych o specjalnym statusie tzw. „niebezpiecznych” lub innych wymagających wzmożonych działań ochronnych, np. członków zorganizowanych grup przestępczych.

Profesjonaliści z pasją

Grupa Interwencyjna Służby Więziennej w Bydgoszczy liczy 16 funkcjonariuszy, którzy na co dzień pełnią obowiązki służbowe w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy – Fordonie. Pozostają do dyspozycji Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Służą w niej specjalnie wyselekcjonowani, wszechstronnie wyszkoleni funkcjonariusze, posiadający odpowiednie predyspozycje oraz umiejętności, są to m.in. specjaliści od walki wręcz czy strzelectwa. Posiadają tytuły ratowników medycznych, kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podczas interwencji wykorzystują takie siły i środki, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa zarówno interweniującym funkcjonariuszom, jak i osadzonym. To funkcjonariusze wyselekcjonowani także pod względem psychologicznym i odporni na sytuacje stresowe. Muszą być przygotowani na różne trudne sytuacje. Są gotowi na wszystko.

T

ekst: por. Agnieszka Wollmann

Filmy/zdjęcie: comcam.pl/ por. Marek Mikielewicz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker