Aktualności

Udało się wreszcie wyłonić wykonawcę pierwszego przystanku wiedeńskiego przy ul. Focha

W ostatnim przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Prasbet z Grudziądza. Wyceniła ona wartość prac na 498 tysięcy i zaproponowała 7-letnią gwarancję.

Pierwszy przystanek wiedeński powstanie na ulicy Focha przy Placu Teatralnym. Jego budowa polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika. Ma to poprawić bezpieczeństwo i ułatwić pasażerom wsiadanie i wysiadanie z tramwaju.

W pierwszym etapie powstanie przystanek o długości 40 m po południowej stronie jezdni. Wymieniona zostanie też nawierzchnia zatoki autobusowej. Nawierzchnia przystanku wykonana będzie z betonu asfaltowego. Rampy najazdowe wykonane zostaną z kostki kamiennej. Według wstępnych założeń główne prace budowlane prowadzone będą około 2 miesięcy.

W kolejnym etapie planowane jest również dobudowanie na placu Teatralnym ścieżek rowerowych i przystosowanie sygnalizacji świetlnej do ruchu rowerowego na osi Stare Miasto-Gdańska. Ta część prac będzie realizowana wraz z budową dróg rowerowych wzdłuż ul. Focha i Kruszwickiej.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker