Aktualności

Niebywała okazja! Wojsko pozbywa się wycofanych motorówek i samochodów

AMW w Bydgoszczy sprzedaje samochody, kuter i powojskowa odzież.  Tym razem na kupców czeka aż 155 pozycji o łącznej wartości ponad 830 tys. zł. W ofercie znalazły się m.in.: ciężarówki star, tarpany, lubliny, wózki widłowe, pakiety z artykułami mundurowymi oraz drewniane skrzynie.

Otwarcie ofert zaplanowano na 6 czerwca br. w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia AMW przekaże na modernizację techniczną polskiej armii.

To już czwarty w tym roku przetarg organizowany przez Oddział Regionalny AMW w Bydgoszczy. Tym razem jedną z najciekawszych i zarazem najdroższych pozycji jest kuter patrolowy MJ 6 wyprodukowany w 1985 roku. Żeby zostać właścicielem statku używanego wcześniej przez policję, trzeba liczyć się z wydatkiem przekraczającym 30 tys. zł. Na jeszcze więcej, bo przeszło 60 tys. zł wyceniono 75 ton stalowego i żelaznego złomu. Przygotowany pakiet powinien zwrócić uwagę przedsiębiorców działających w branży recyklingowej. Oferując co najmniej 4 tys. zł można kupić kuchnię polową.  Do kompletu warto dokupić do niej namiot. Koszt to minimum 4,5 tys. zł. Na kupców czekają także: stary 200 w cenach wywoławczych 4 tys. zł, honker za 4,5 tys. zł czy lubliny w wersjach 3322, 3324 i 3514 po 2 tys. zł za sztukę.

Do wzięcia są również cysterny paliwowe- dystrybutory na starach 266 (8 tys. zł) oraz mobilny warsztat, też na starze 266, wyposażany w narzędzia, imadło, szlifierkę stołową i tokarkę oraz przyczepę ze spawarką (15 tys. zł). Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej lub stowarzyszenia może zainteresować ratowniczo-gaśniczy jelcz 010R wyceniony na 7 tys. zł.

Oferty można składać także na pakiety z wojskowym umundurowaniem i wyposażeniem. Ceny wywoławcze
za zestawy z popularnymi „bechatkami”, czyli kurtkami polowymi, spodniami, dresami, wiatrówkami oficerskimi
czy torbami na wyposażenie wahają się, zależnie od wielkości, od 2,5 tys. do 12 tys. zł. Na kupca czekają hełmy stalowe wz. 67/75 w drewnianych skrzyniach za 1,3 tys. zł.

Ponadto w ofercie bydgoskiego oddziału znajdziemy tak różnorodne pozycje jak kontenerowa łaźnia polowa (6 tys. zł), wózki widłowe i paletowe (od 150 do 1 tys. zł), kompletny silnik 6C 107 do autobusu autosan (5 tys. zł), aparat nurkowy (3 tys. zł), pakiet z wyposażeniem służby żywnościowej (1,5 tys. zł), 288 skrzyń po maskach czy zestaw sprzętu sportowego złożony z rowerów treningowych i rehabilitacyjnych, bieżni, sztang czy butów i kijków narciarskich (1 tys. zł).

Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranej pozycji
oraz złożenie oferty na specjalnym formularzu. Środki muszą zostać zaksięgowane przez AMW najpóźniej
w przeddzień przetargu. Do oferowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%. Otwarcie ofert nastąpi 6 czerwca (czwartek) o godz. 12.00 w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych RP przy ul. Sułkowskiego 52a w Bydgoszczy.

 

________________________________________________________________________________

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker