AktualnościHistoria Fordonu

Bydgoscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem meczy FIFA U-20 WORLD CUP POLAND 2019.

Na stadionie ZAWISZY w Bydgoszczy odbył się mecz FIFA U-20 WORLD CUP POLAND 2019. W rozgrywce wzięła udział reprezentacja Japonii i Ekwadoru. Bydgoszcz jest jednym z miast gospodarzy. Na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka odbędzie się łącznie siedem meczy. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będą policjanci.

Pierwszego dnia mistrzostw na terenie naszego miasta odbył się mecz grupy B pomiędzy zespołami Japonii i Ekwadoru. Spotkanie w ramach rozgrywek skupiło uwagę wielu kibiców. Do zapewnienia bezpieczeństwa w związku z meczem, bydgoscy policjanci przygotowywali się od kilku dni. Policjantom z komendy miejskiej i wojewódzkiej w Bydgoszczy pomagali funkcjonariusze oddziału prewencji policji z Bydgoszczy, mundurowi z komend powiatowych, Straż Miejska, Żandarmeria Wojskowa oraz funkcjonariusze ITD. Policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni w pobliżu stadionu. Zabezpieczali trasy dojazdowe, okolice stadionu, kierowali ruchem na głównych skrzyżowaniach. Wspólne kibicowanie mundurowi obserwowali także z Mobilnego Centrum Monitoringu.

-Przed nami jeszcze sześć meczy na terenie Bydgoszczy. Będzie to też czas wytężonej pracy dla bydgoskich policjantów. Stróże prawa będą dbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu – informuje mł. asp. Marcin Zimmermann.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker