Aktualności

26 maja-„Dzień MAMY” w Ogrodzie Zoologicznym. Spotkanie z Dawidem Kilonem

Dzień Mamy, 26 maja, to świetna okazja, by spędzić go rodzinnie w myślęcińskim Ogrodzie Zoologicznym. Tam spotkanie z Dawidem Kilonem, aktywności dla najmłodszych i gra terenowa z nagrodami. Od godz. 14 do 15.30 dla najmłodszych przygotowano między innymi: kolorowankę i układankę pn. „Czyja to mama?” 

W niedzielę 26 maja Dzień Mamy świętować będziemy w zoo propagując akcję „Zostaw w krzakach tego zwierzaka”. W tym samym czasie w  Bydgoszczy, w Ogrodzie Zoologicznym w Gdańsku, w Parku Narodowym Bory Tucholskie i w Parku Solankowym w Inowrocławiu mówić będziemy o mamach: zajęczej, sarniej i ptasiej. W myślęcińskim zoo o godzinie 12 Dawid Kilon- znany bydgoski ornitolog, opowie między innymi o podlotach (liczba miejsc ograniczona do 30, wymagane wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 52 328 00 08, wstęp na samo spotkanie jest bezpłatny).

W godz. 14-16 czekać będzie gra terenowa, podczas której można poznać zasady, jak postępować z młodymi zwierzętami napotkanymi w parku, lesie, na łące i dowiedzieć się, co można zrobić z znalezionym małym zającem, sarną, puszczykiem, kosem, kawką, grzywaczem. Gra terenowa to świetna zabawa, a za wzięcie w niej udziału przewidziano nagrody. Karty do gry wydawane będą od godz. 14 do 15 w budynku Akwarium Terrarium. Losowanie o godz. 16.

 

 

 

Projekt edukacyjno-promocyjny pn. „Zostaw w krzakach tego zwierzaka” tworzą:

– Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

– Ogród Zoologiczny w Gdańsku

– Park Narodowy Bory Tucholskie

– Gabinet Weterynaryjny Wiesława Borkowskiego w Inowrocławiu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker