Aktualności

Ukończyły kurs „Bezpiecznej Kobiety”. Zastanów się zanim z którąś z nich „zadrzesz”

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Organizowany przez bydgoskich policjantów kurs pn. „Bezpieczna Kobieta”   edycja wiosenna 2019, dobiegł końca.  Panie wzięły udział w egzaminie, na którym sprawdziły zdobyte podczas zajęć praktycznych umiejętności.

Uczestniczki kursu podczas zajęć miały okazję nauczyć się prostych i zarazem skutecznych technik obronnych, sprawdzić swoje reakcje w sytuacjach napadowych, a także możliwości swojego ciała do skutecznej obrony. Wszystko to zostało poprzedzone odpowiednimi zajęciami teoretycznymi, gdzie Panie poznały m.in. zakres wyłączający odpowiedzialność karną w przypadku bronienia się przed napastnikiem. tj. Obronę Konieczną.
Kursantkom została również przybliżona i omówiona szczegółowo problematyka przemocy w rodzinie. Jest to bardzo ważny element kursu, gdyż niejednokrotnie okazuje się, że kobieta lub członkowie rodziny doznają w domu przemocy, a nie są świadomi, że konkretne zachowania czy czyny sprawcy stanowią przestępstwa.

„Bezpieczna Kobieta” cieszy się dużą popularnością, a Panie chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach. Bydgoscy policjanci organizują dwie edycje w roku. Na kolejną zapraszamy już jesienią. Prosimy o śledzenie informacji m.in. na stronie internetowej KMP w Bydgoszczy – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker