Aktualności

Ukończyły kurs „Bezpiecznej Kobiety”. Zastanów się zanim z którąś z nich „zadrzesz”

Organizowany przez bydgoskich policjantów kurs pn. „Bezpieczna Kobieta”   edycja wiosenna 2019, dobiegł końca.  Panie wzięły udział w egzaminie, na którym sprawdziły zdobyte podczas zajęć praktycznych umiejętności.

Uczestniczki kursu podczas zajęć miały okazję nauczyć się prostych i zarazem skutecznych technik obronnych, sprawdzić swoje reakcje w sytuacjach napadowych, a także możliwości swojego ciała do skutecznej obrony. Wszystko to zostało poprzedzone odpowiednimi zajęciami teoretycznymi, gdzie Panie poznały m.in. zakres wyłączający odpowiedzialność karną w przypadku bronienia się przed napastnikiem. tj. Obronę Konieczną.
Kursantkom została również przybliżona i omówiona szczegółowo problematyka przemocy w rodzinie. Jest to bardzo ważny element kursu, gdyż niejednokrotnie okazuje się, że kobieta lub członkowie rodziny doznają w domu przemocy, a nie są świadomi, że konkretne zachowania czy czyny sprawcy stanowią przestępstwa.

„Bezpieczna Kobieta” cieszy się dużą popularnością, a Panie chętnie biorą udział we wszystkich zajęciach. Bydgoscy policjanci organizują dwie edycje w roku. Na kolejną zapraszamy już jesienią. Prosimy o śledzenie informacji m.in. na stronie internetowej KMP w Bydgoszczy – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker