Aktualności

„Dywany kwiatowe” na Wyspie Młyńskiej

Układanie dywanów kwiatowych rozpocznie się w sobotę 11 maja z samego rana. Płatki tulipanów w zaprojektowane przez siebie wzory układać będą wspólnie uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego i pracownicy Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Bydgoszczy.

Kolorowy kobierzec ma być gotowy około południa – w planach jest stworzenie dywanu z kwiatów o powierzchni około 1 tys. metrów kwadratowych w centralnym punkcie Wyspy Młyńskiej. 

Dywany Kwiatowe zawsze nawiązują do wydarzeń związanych z naszym miastem, ważnych postaci czy rocznic. W zeszłych latach powstały dywany na cześć m. in. Mariana Rejewskiego, Leona Wyczółkowskiego i Jana Pawła II. Hasłami przewodnimi były też m. in. „Rok Wisły”, a w zeszłym roku – 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczna edycja poświęcona będzie  60. Rocznicy działalności stowarzyszenia Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w  Bydgoszczy.  Wydarzeniu dodatkowo towarzyszyć będą m. in. pokazy florystyczne i wspólna Zumba na świeżym powietrzu. 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker