Aktualności

Fordon. Zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie Śmierci

Misterium odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 16.00 i 20.00. Tegoroczne ma tytuł „Przyjacielu”. Tegoroczne Misterium ma tytuł „Przyjacielu”. Scenariusz oparty jest na kanwie męki Jezusa. Chodzi o to, żeby to przeżycie tych, którzy przybędą na Misterium Męki Pańskiej było jak najgłębsze i jak najbardziej odczuwalne. Żeby każdy widz mógł się z jakąś postacią utożsamić.

-W Misterium będzie pokazane jak męska przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Jeśli chodzi o kontekst biblijny, historyczny, to zaistnieją przyjaciele Jezusa i sam Jezus, który będzie pokazany jako bardzo jest dla każdego z nas. Przychodzi do domu, do swoich przyjaciół – Łazarza, Marii, Marty. Gości u nich, przeżywają swój przyjacielski czas, który też zostaje wystawiony na próbę, gdy Łazarz umiera – opowiada ks. Buchholz.

Misterium Męki Pańskiej jest dla widzów o tyle komfortowe, że stają czy siadają w jednym miejscu i doskonale widzą całą akcję misterium. Chrystus i cały tłum idący za nim wchodzą w widzów zebranych w naszym naturalnym amfiteatrze.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker