Aktualności

Wyjątkowi goście odwiedzili przedszkolaki z „Zaczarowanego Zakątka” w bydgoskim Fordonie

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Wczoraj dzielnicowy mł. asp. Bogusław Maliszewski i policyjny profilaktyk Agata Pamuła z komisariatu w Fordon wraz z przewodnikami psów służbowych mł. asp. Mariuszem Woźniakiem i mł. asp. Bartoszem Batkowskim w towarzystwie czworonoga Bossa rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznej zabawy z psem.

Celem spotkania było podniesienie poziomu wiedzy na temat bezpiecznych zachowań wobec psów i zmniejszenie ryzyka pogryzień. Z racji tego, że to właśnie dzieci najczęściej stają się ofiarami agresywnych reakcji psów. Profesjonaliści zwrócili uwagę na sygnały dawane przez wyczuwającego zagrożenie czworonoga tj.: odsłanianie kłów, jeżenie sierści na karku, napinanie mięśni całego ciała czy stawianie wysoko ogona, nastawianie wysoko uszu.

Dzieci poznały jak wygląda gotowość psa do ataku.  Towarzyszy temu często warczenie. Policjanci wyposażyli dzieci w konkretne wskazówki, jak bezpiecznie podejść do psa. Maluchy poznały jak można przywitać się z czworonogiem.  Dowiedziały się też  jaką bezpieczną postawę ciała przyjąć widząc biegającego, agresywnie zachowującego się psa. Dzieci z ogromną radością powitały mundurowych wraz z Bossem, zadawały wiele pytań i z odwagą angażowały się z ćwiczenia praktyczne – informuje Agata Pamuła/ KP Bydgoszcz – Fordon.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker