Aktualności

Jak przebiega rewitalizacja Starego Fordonu?

Trwa przebudowa ul. Bydgoskiej w Starym Fordonie. Prace toczą się również na odcinkach przyległych ulic. Do ich przebudowy wykorzystywany jest historyczny bruk. Kolejne prace realizuje również spółka ADM.

Obecnie drogowcy zdjęli bruk i przebudowują instalacje znajdujące się pod ziemią. Wykonywane jest też kanalizacja deszczowa, która znacznie poprawi odwodnienie. Pracownicy firmy Strabag  przebudowują też wlot ul. Mącznej i Góralskiej. Wcześniej ruszyły też prace przy wymianie krawężników. Na części ulicy są już one ustawione. Wybudowano też pierwsze zatoki parkingowe po południowej stronie ulicy. Na ich nawierzchni układana jest granitowa kostka. Kamienny materiał trafił też na wykonane już odcinki ulic Piekary oraz Przy Bóżnicy. Kostką wyłożony zostanie też ściek przykrawężnikowy.

Warto podkreślić, że wraz z pracami drogowymi uruchomione zostały kolejne przedsięwzięcia przy budynkach komunalnych. W porozumieniu ze spółką PSG do sieci gazowej w ubiegłym roku podłączano 3 budynki.  Obecnie ADM podłącza w tym rejonie do kanalizacji deszczowej 5 budynków. Natomiast w budynkach przy Bydgoskiej 29 i Sikorskiego 2 prowadzone są prace związane z izolacją fundamentów. Tego typu prace zaplanowano też przy Bydgoskiej 23. Z kolei przy Bydgoskiej 26 przebudowane zostaną naświetla piwniczne.  To niezbędne prace, by w kolejnym etapie ocieplić i odnowić elewacje łącznie w w 6 budynkach.

Przypominamy, że ulica Bydgoska  jest bez przejazdu. Zakończenie prac  i odbiory planowane są jesienią. W poprzednich latach przebudowany został odcinek ul. Wyzwolenia. Zgodnie z projektem na jezdni ulicy Bydgoskiej ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa. Dodatkowo wyniesione zostanie skrzyżowanie z ulicami Mączną i Rakową. Wzdłuż ulicy zamontowane zostaną stylowe latarnie. Z ulicy znikną napowietrzne linie energetyczne

Opracowano na podstawie materiałów UM Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker