Aktualności

Kiedy powstaną w Bydgoszczy kolejne dwa mosty nad Brdą?

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Obie konstrukcje powstaną pomiędzy ulicami Fordońską i Toruńską. Jedna przeznaczona będzie dla tramwajów, druga dla kierowców, pieszych i rowerzystów. To kolejna duża inwestycja, którą zrealizujemy w oparciu o pozyskane fundusze unijne.

Projekt zakłada powstanie dwóch konstrukcji o długości około 240 metrów.  Jedna dedykowana będzie tramwajom. Inwestycja pozwoli znacznie lepiej skomunikować Fordon i Bartodzieje z Kapuściskami, Wyżynami i Wzgórzem Wolności.

Częścią projektu jest też nowy most drogowy po stronie wschodniej. Znajdą się na nim dwa pasy ruchu. Obok powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Wraz z inwestycją przebudowane będą też skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z Fordońską oraz Toruńską.

Częścią projektu jest też rozbudowa rozjazdów w rejonie skrzyżowania ul. Toruńskiej z Perłową. P Dodatkowymi elementami inwestycji są też przebudowa torowisk wzdłuż ul. Perłowej (do modernizowanego  obecnie węzła Szarych Szeregów i rozbudowa systemu ITS.

Obecnie ZDMiKP przygotowuje się do przetargu na prace budowlane. Rozpoczęcie  prac budowlanych planowane jest w przyszłym roku. Wstępnie koszt inwestycji szacowany jest  na 80 mln zł. Wcześniej podpisaliśmy umowę na dofinansowanie zadania środkami unijnymi na poziomie 48  mln zł.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker