Aktualności

Kiedy powstaną w Bydgoszczy kolejne dwa mosty nad Brdą?

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Obie konstrukcje powstaną pomiędzy ulicami Fordońską i Toruńską. Jedna przeznaczona będzie dla tramwajów, druga dla kierowców, pieszych i rowerzystów. To kolejna duża inwestycja, którą zrealizujemy w oparciu o pozyskane fundusze unijne.

Projekt zakłada powstanie dwóch konstrukcji o długości około 240 metrów.  Jedna dedykowana będzie tramwajom. Inwestycja pozwoli znacznie lepiej skomunikować Fordon i Bartodzieje z Kapuściskami, Wyżynami i Wzgórzem Wolności.

Częścią projektu jest też nowy most drogowy po stronie wschodniej. Znajdą się na nim dwa pasy ruchu. Obok powstanie też ciąg pieszo-rowerowy. Wraz z inwestycją przebudowane będą też skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z Fordońską oraz Toruńską.

Częścią projektu jest też rozbudowa rozjazdów w rejonie skrzyżowania ul. Toruńskiej z Perłową. P Dodatkowymi elementami inwestycji są też przebudowa torowisk wzdłuż ul. Perłowej (do modernizowanego  obecnie węzła Szarych Szeregów i rozbudowa systemu ITS.

Obecnie ZDMiKP przygotowuje się do przetargu na prace budowlane. Rozpoczęcie  prac budowlanych planowane jest w przyszłym roku. Wstępnie koszt inwestycji szacowany jest  na 80 mln zł. Wcześniej podpisaliśmy umowę na dofinansowanie zadania środkami unijnymi na poziomie 48  mln zł.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły