Aktualności

Bydgoszcz. Trwa budowa nowoczesnego boiska w Brdyujściu, przy SP 43

Inwestycja przy ul. Łowickiej  kosztować będzie pół miliona złotych. Uczniowie i mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego obiektu za 3 miesiące.  Boisko powstaje w północnej części terenów szkolnych. Będzie miało wymiary 22×44 m.

Bezpieczeństwo zapewni poliuretanowa nawierzchnia minimalizująca ryzyko urazów w czasie upadku. Zaplanowano wyposażenie obiektu w sprzęt umożliwiający rozgrywanie meczów koszykówki, piłki ręcznej, siatkówki oraz tenisa ziemnego.
Zimą wykonawca sprawnie przeprowadził prace nad dokumentacją projektową i mógł  przystąpić do robót budowlanych. Wykonano już prace ziemne, ustawiono krawężniki i przygotowywana jest  podbudowa.  Boisko na koniec zyska też oświetlenie i monitoring. Poza tym, przy placu staną stojaki dla rowerów.

 Wykonawcą wybranym w drodze przetargu jest firma AB Factor, z którą podpisana została umowa. Zadeklarowała ona również 6 -letnią gwarancję. Z przebudowanego obiektu będzie można korzystać w czerwcu.
Budowa boiska w Brdyujściu kończy program modernizacji obiektów przyszkolnych. W ostatnich latach w Bydgoszczy w oparciu o środki miasta przebudowanych zostało ponad 40 boisk.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker