Aktualności

Uczennice z I LO w Bydgoszczy powalczą o finał wiedzy o ZUS

II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” już za nami. Podobnie jak w ubiegłym roku nasze województwo w finale będą reprezentować uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy.

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych 15 marca sprawdzali swoją wiedzę w II etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z naszego województwa udział wzięły 23 szkoły. Uczestnicy zmierzyli się z 25 pytaniami wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły ubezpieczeń społecznych, świadczeń, systemu emerytalnego i działalności gospodarczej.

Aby przejść do finału należało zdobyć, co najmniej 22 na 25 punktów. Na udzielenie odpowiedzi uczniowie mieli 30 minut. W naszym regionie drugi rok z rzędu największą wiedzą wykazały się uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy w składzie Aleksandra Kempa, Weronika Skwierczyńska oraz Weronika Lenczkiewicz. Drugie miejsce przypadło uczniom z Zespołu Szkół Medycznych, VIII Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy: Tymon Kisielewski, Emilia Hamerska-Lengas i Zuzanna Zielińska. Na trzecim miejscu znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni w składzie: Tomasz Wiejaczka, Angelika Michalak oraz Zuzanna Wiejaczka.

Za udział w półfinale olimpiady wszyscy uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz drobne upominki, a 3 pierwsze miejsca prezenty w postaci nagród rzeczowych. Zwycięski skład już za miesiąc powalczy w finale o atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz indeksy i punkty rekrutacyjne na wybrane wyższe uczelnie. Finał olimpiady odbędzie się 26 kwietnia w Centrali ZUS w Warszawie.

 

 

 

 

 

Krystyna Michałek

Rzecznik Regionalny ZUS

Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Oddział w Bydgoszczy

  1. Św. Trójcy 33, 85 – 224 Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker