Aktualności

W poniedziałek rozpoczną się kolejne prace związane z rewitalizacją Starego Fordonu

Koszt inwestycji to ponad 6 mln zł.

W poniedziałek  drogowcy wkroczą na ulicę Bydgoską. Jak najwięcej prac starają się wykonywać pod ruchem, by ograniczyć utrudnienia. Wykonawcą prac w wyniku przetargu została firma Strabag.  W ostatnich dniach wykonawca zaczął przebudowę sieci na ul. Przy Bóżnicy. W poniedziałek rozpoczną się rozbiórki krawężników na ul. Bydgoskiej.

Zgodnie z projektem na jezdni ulicy Bydgoskiej ułożona zostanie nawierzchnia asfaltowa – takie rozwiązanie ma ograniczyć hałas i drgania w pobliżu wiekowych budynków. Na ulicy zainstalowane zostaną też wyspowe progi zwalniające. Dodatkowo wyniesione zostanie skrzyżowanie z ulicami Mączną i Rakową. Kostka kamienna zostanie zastosowana na parkingach oraz do wyłożenia ścieku przykrawężnikowego. Poza tym ten materiał będzie wykorzystywany na przyległych ulicach, które również będą rewitalizowane w najbliższym czasie. Wzdłuż ulicy zamontowane zostaną stylowe latarnie. Z ulicy znikną napowietrzne linie energetyczne. Poprawi się również odwodnienie dzięki przebudowie kanalizacji deszczowej.

Wszystkie rozwiązania na ul. Bydgoskiej zostały skonsultowane między innymi ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Starego Fordonu. Realizacja wielu robót (np. sposób ułożenia nawierzchni z bruku) uzgadniana jest z konserwatorem zabytków.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker